Świecie

Zamek krzyżacki, prawdopodobny wygląd w XV w. Wizualizacja została zbudowana na zlecenie Urzędu Miasta i Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu.

Na początku był oczywiście Steinbrecht, potem książka mgr Marii Spławskiej „Zamek krzyżacki w Świeciu, próba rekonstrukcji zamku wysokiego w średniowieczu”. Wykonaniem rysunków elewacji i planów zamku i przedzamcza zajął się dr Bogusz Wasik. Opierał się m. in. na rysunkach I. Sławińskiego pozyskanych z WKZ w Bydgoszczy oraz współpracy z M. Spławską. Na podstawie rysunków B. Wasika zbudowałem model 3d zamku. Poniżej screeny z wizualizacji, która będzie dostępna w tym roku (2016) w Izbie Regionalnej w Świeciu.

schwetz_caly

schw1n schw2n schw4n schw9n schw11n schw12n schw13n schw18n

Żeby popływać wokół zamku (wersja demo) trzeba zainstalować starszą wersję Mozilla Firefox v.51.0.1. i unityweb playera. Link do wizualizacji: www.zobaczzamek.oksir.eu

2 myśli nt. „Świecie

  1. Witam, bardzo ciekawie zrobiona wizualizacja, zwłaszcza w kontekście tego, co dziś z tego zamku zostało. Czy są plany na kolejne wizualizacje? Np. Zamek w Radzyniu Chełmińskim? Pozdrawiam

    • Dziękuję za ciepłe słowa, najbardziej zależy mi w wizualizacji na maksymalnym zbliżeniu się do prawdopodobnego wyglądu zamku w średniowieczu. Mam nadzieję, że mi się udało, bo korzystałem z pomocy fachowców. A plany na wizualizacje są, tylko brakuje funduszy potencjalnym donatorom. A inni nie są zainteresowani tego rodzaju materiałem.
      Radzyń Chełmiński, świetny wybór, z przyjemnością bym zrobił jego wizualizację, tym bardziej, że są do jej wykonania solidne podstawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *